אין גבול לחדשנות: ETF הכולל סל ETF-ים

ירון קאופמן, 24 ינו' 2008

Claymore הנפיקה השנה בבורסה של טורונטו שני ETF-ים הטומנים בחובם חידוש: הם כוללים רק … ETF-ים. אני מעריך שמדובר בסנוניות ראשונות בעקבותיהן יונפקו ETF-ים דומים גם בבורסות אחרות בעולם. לא אמורה להיות בעיה להנפיק כאלו גם בישראל. רכישת ETF מסוג זה מאפשרת למשקיע לטווח ארוך להשיג באמצעות פעולת קנייה אחת ביזור רחב ושיטתי של ההשקעה, באופן מאוזן. ביזור כזה, כשנעשה באופן מקצועי, יבטיח את התשואה האופטימלית עבור רמת סיכון מוגדרת בטווח הארוך. זה דומה מאוד לרכישת קרן נאמנות המבוססת על ETF או תעודות סל, בשני הבדלים: ראשית, ה- ETF מנוהל פאסיבית על פי נוסחה קבועה מראש, ואילו קרן נאמנות מנוהלת בדרך-כלל אקטיבית על ידי מנהל בשר ודם. שנית, ETF גובה דמי ניהול נמוכים משמעותית מקרן נאמנות. במקרה הזה, דמי הניהול של שניהם היא 0.7%.

Claymore Global Balanced Income ETF – Symbol: CBD.TO

מתאים למשקיע המעוניין בתיק בסיכון נמוך (שמרני). כולל מיקס של מרכיבים חסרי סיכון (אג"ח) ובעלי רמת סיכון נמוכה עד בינונית.

Claymore Global Balanced Growth ETF – Symbol: CBN.TO

מתאים למשקיע המעוניין בתיק בסיכון גבוה (אגרסיבי), בעל פוטנציאל תשואה גבוה, ולכן הוא מוטה מניות צמיחה.

מתכנני ה- ETF-ים – אשר הונפקו לפני כחצי שנה בעיתוי גרוע במיוחד – לא צפו את השלכותיו של משבר הסאב-פריים על סקטור הפיננסים הכלול בהם, ולכן המוצרים השיגו תשואה שלילית מאז הנפקתם. להערכתי אין בכך כדי להעיד על תשואות בטווח הארוך, אליו מכוונים מוצרים כאלו.

שלח תגובה