תעודות סל הודו- האם הן יהיו כאן בעתיד?

ליאור ליבמן, 8 ינו' 2008

בחודש נובמבר הודיעה הרשות לניירות ערך ההודית (Securities and Exchange Board of India, SEBI) על כוונותיה להגביל את המסחר הבין-לאומי בנגזרים. נשמע מוזר? כבר זמן רב מגבילה הודו רכישת מניות על-ידי זרים ולכן מעולם לא הונפקו ETF ים על מדדי הודו (לקריאה על ההבדלים בין ETF, ETN ותעודות סל). השקעות האינדקס היחידות שהתאפשרו בהודו היו תעודות סל ו- ETN, שניהם מכשירים דומים בבסיסם אשר עוקבים אחר המדד ללא רכישת נכס הבסיס (כתבות על תעודות סל והשקעה בהודו). לאחר הודעה זו של SEBI, נראה כי גם מכשירים אלו לא יוכלו להמשיך להתקיים. SEBI אומנם לא הפסיקה באופן מיידי את המסחר בנגזרים אבל הודיעה שחברות זרות לא יוכלו להנפיק נגזרים חדשים או להאריך את הקיימים כשהכוונה היא להפסיק את המסחר בנגזרים באלה בתוך 18 חודשים.

לפי Will McClatchy מ- ETFzone, ה- ETF שסימנו INP ועוקב אחר מדד MSCI India ימשיך להיסחר אבל Barclays לא תנפיק תעודות חדשות ותמשיך לסחור רק באלה שכבר קיימות בשוק.

מעניין מה יקרה לתעודות הסל הישראליות על הודו? האם גם הן כמו INP תמשכנה להיסחר רק בהיקף מצומצם? ומה יקרה בעוד שנה וחצי כשהמסחר בנגזרים לא יתאפשר? האם הן יקנו בחזרה את כל התעודות הנמצאות היו בשוק?

מפריזמה תעודות סל נמסר שפריזמה MSCI הודו לא תושפע מההחלטה ותמשיך להסחר כרגיל

כיום ההשקעה בהודו מתאפשרת דרך שלוש תעודות סל ו- ETN אחד:

פריזמה MSCI הודו, מס' ני"ע 1104579, דיבידנד לא מחולק, דמי ניהול 0%.

אינדקס הודו שקלי, מס, מי"ע 1101856, צמוד לשקל, דיבידנד מחולק 100% פעם ברבעון, דמי ניהול 0.8%

קסם הודו, מס' ני"ע 1094002, עוקבת אחר מדד ה- Nifty, מדיניות דיבידנד- לא מחולק. דמי ניהול 0%

INP, iPath MSCI India Index ETN, עוקב אחר מדד ה- MSCI India, דמי ניהול 0.89%

תגובות

4 תגובות על הכתבה תעודות סל הודו- האם הן יהיו כאן בעתיד?
 1. גיא

  מעניין שבישראל יש 3 תעודות סל ובארה"ב רק אחת. זה כנראה מאוד פופולרי כאן

 2. ליאור ליבמן

  בישראל יש כמה תעודות סל על כמעט על כל מדד בחו"ל. הרבה יותר מארה"ב שם יש לרוב רק ETF אחד על כל מדד. בארה"ב המנפיקות מחפשות נישות פנויות. אני מאמין שגם בארץ המצב ישתנה ואם הזמן המנפיקות יחפשו כל אחת נישה אחרת שתמשוך את המשקיעים

 3. ETF ראשון על הודו | תעודות סל ETF.co.il

  [...] איך לבצע שורט על סין באמצעות ETF?משבר הסאב פריים: כתבה מספר 2משבר הסאב פריים: כתבה מספר 1פחם – ETF חדשתעודות סל הודו- האם הן יהיו כאן בעתיד? [...]

 4. Jeff

  One or two to rermmbee, that is.

שלח תגובה