תעודות סל חדשות- ברזיל

ליאור ליבמן, 15 נוב' 2007

תעודות סל ברזילעקב ריבוי ההנפקות והחידושים בתחום תעודות הסל בארץ ובעולם והקושי לעקוב אחרים שינויים אלו ולהכיר את כל החלופות, החלטנו להתחיל בסדרת כתבות בה נסקור תעודות סל ו- ETF חדשים.

במקרים בהם אותה תעודת סל או ETF מצטרפים לקבוצה קיימת או עוקבות אחר מדד או סקטור שכבר קיימות תעודות סל אחרות שעוקבות אחריו, נשתדל לציין גם את תעודות הסל הקיימות ולהשוואת בין ביצועיהן ובין העלויות השונות הכרוכות בכל אחת מתעודות הסל הוא ה- ETFים.

בכתבה זו אסקור את תעודות הסל וה- ETF העוקבים אחר ברזיל.

רק בשבוע שעבר הנפיקה אקסלנס דרך מחלקת תעודות הסל שלה, קסם תעודות סל, את קסם ברזיל. השוק הברזילאי ותעודות הסל המכסות אותו נסקר בהרחבה בכתבה שפורסה כאן בשבוע שעבר. והשבוע הודיע פסגות אופק על הנפקת תאלי ברזיל ב- 26.11.07.

השוק הברזילאי נסקר כאמור בכתבה הקודמת ולכן נציין רק את האופציות הקיימות היום (או שיהיו קיימות לאחר הנפקת תאלי ברזיל) להשקעה בשוק הברזילאי:

תאלי ברזיל, מבוססת על מדד Bovespa index. מדד זה מורכב מ-63 חברות ומייצג כ- 80% משווי השוק של בורסת סאו-פאולו. חשיפה למטבע- ריאל ברזילאי. מדיניות דיבידנד- השקעה חזרה במניות המדד. דמי ניהול 1%

קסם ברזיל, 1107739, מבוססת גם היא על מדד Bovespa index. מדיניות דיבידנד- השקעה חזרה במדד. חשיפה למטבע- ריאל ברזילאי. דמי ניהול יעמדו על 1%.

פריזמה MSCI ברזיל המבוססת על מדד MSCI Brazil. מדיוניות דיבידנד- מחולק 100%. חשיפה למטבע- ריאל ברזילאי. דמי ניהול 0.95%.

EWZ, ETF מבית iShares המבוסס גם הוא על מדד MSCI Brazil . EWZ גובה דמי ניהול של 0.7% בלבד.

תגובות

תגובה אחת על הכתבה תעודות סל חדשות- ברזיל
  1. ארז

    האם ניתן להיחשף לשוק הברזילאי גם ע"י אופציות על השוק, במקום רכישת תעודה ?

שלח תגובה