- תעודות סל, קרנות סל ו- ETF - http://www.etf.co.il -

מדדי שורט בינלאומיים

Posted By ירון קאופמן On 31 באוקטובר 2007 @ 14:09 In NASDAQ, S&P500, יפן, ממונפים, סין, שורט, תעודות-סל | 2 Comments

התקופה הקרובה הולכת להיות סוערת בכל השווקים, ובעיקר בשווקים שאופיינו בצמיחה חזקה בשנים האחרונות. זה הזמן להכין את המקלטים וחדרי הביטחון, ולהזרים הוראות Stop כדי להגן מפני הטורנדו בחוץ. זה גם הזמן להזכיר לעצמנו שהזדמנויות הקנייה הטובות ביותר נוצרות בזמנים כאלה. סין מסתמנת כחלוצת הבלגן. היום נשאלתי, למשל, כמה זמן לפני האולימפיאדה צריך לחסל פוזיציות לונג בסין: שבוע ? שבועיים ? התשובה שלי היתה פשוטה: עכשיו. מסתבר שגם ווארן באפט חושב כך, ובראיון שלו מסין באתר בלומברג הוא רמז לכך. בנוסף, הוא חיסל את אחזקותיו בחברת PetroChina, אותה רכש בחוכמתו בשנת 2002.

עוד אינדיקציה טובה לציפיות המשקיעים היא הביקוש המסתמן לפוזיציות שורט. על הביקוש ניתן ללמוד מהנפקת ETF-ים העוקבים אחרי מדדי שורט.

חברת ProShares מנסה לענות על הביקוש באמצעות הנפקת ETF העוקבים אחרי מדדים בינלאומיים בחסר. מדדי שורט משמשים משקיעים המהמרים כנגד השוק או המשתמשים בהם ככלי גידור. היתרונות עצומים עבור המשקיע: הוא אינו צריך בטחונות, ההפסד שלו מוגבל במחיר הקרן והסחירות גבוהה מאוד. המדדים עוקבים אחרי מדד הפוך (תמונת ראי) למדד המבוקש. למשל, אם מדד MSCI EAFA (המדד הבינלאומי הנפוץ ביותר אחריו עוקב ה- ETF של iShares שסימולו EFA) ישיג תשואה של 2% היום, אז מדד השורט שלו ישיג תשואה של 2%-. בנוסף ישנם מדדי שורט ממונפים, כלומר כאלה המשיגים פי X מתשואת מדד השורט. למשל, ה- ETF החדש FXP אשר יונפק החודש ייתן לנו פי 2 תשואה הפוכה לתשואת מדד FTSE/ Xinhua China 25 העוקב אחרי 25 חברות ענק סיניות.

ProShares

שם ה- ETFמטרהסימול
Short MSCI EAFEDaily returns equal to the inverse of the daily return of the MSCI EAFE IndexEFZ
UltraShort MSCI EAFEDaily returns equal to two times the inverse of the daily return of the MSCI EAFE IndexEFU
Short MSCI Emerging MarketsDaily returns equal to the inverse of the daily return of the MSCI Emerging Markets IndexEUM
UltraShort MSCI Emerging MarketsDaily returns equal to two times the inverse of the daily return of the MSCI Emerging Markets IndexEEV
UltraShort MSCI JapanDaily returns equal to two times the inverse of the daily return of the MSCI Japan IndexEWV
UltraShort FTSE/Xinhua China 25Daily returns equal to two times the inverse of the daily return of the FTSE/Xinhua China 25 IndexFXP

בארץ ניתן להמר נגד כיוונם של המדדים הבאים בחו"ל: נאסד"ק 100 (מבט חסר נאסד"ק וקסם שורט נאסד"ק), S&P 500 (קסם שורט S&P), הודו (קסם שורט הודו על מדד ה- NIFTY), וכן על מחיר הנפט (תכלית שורט נפט). קיימים מגוון רחב של תעודות סל בחסר (חלקן ממונפות) על מדדים בישראל. חסרונן של תעודות סל בינלאומיות בחסר נוספות יורגש מהר בארץ וכדאי למנפיקות להיערך אף הן לביקוש.


Article printed from תעודות סל, קרנות סל ו- ETF: http://www.etf.co.il

URL to article: http://www.etf.co.il/index.php/2007/10/31/international-short-etfs/

כל הזכויות שמורות לתרי אינובתורס בע"מ (Three Innovators Ltd)