תעודות סל של מוצרי צריכה – הסבלנות תשתלם

ירון קאופמן, 15 מאי 2006

ספקי סחורות ומצרכים גדולים כמו וולמרט, קוקה קולה, פרוקטור אנד גמבל השיגו תשואות נמוכות יחסית בשנים האחרונות ואנליסטים רבים טוענים שמניותיהם מתומחרות בחסר, בעקבות תקופת הצמיחה המהירה של החברות הקטנות שהייתה בשנים האחרונות, והסטת כספי המשקיעים אליהן ואל שווקים מתעוררים. החברות הללו כוללות יצרנים ומפיצים של מזון, משקאות, טבק, מוצרים לבית. אחד הדברים שבאמת מלהיבים כאן, הוא חוסר העניין של העיתונות הפיננסית בנושא הלא-חם הזה. החלשות הדולר וירידה אפשרית במחירי הדיור בארה"ב יביאו בסופו של דבר את הצרכנים לקנות ברשתות הדיסקאונט. בקיץ שעבר, כשהייתי בארה"ב, שתו כולם בפאב בירה מיובאת במחיר 5$ לכוס. בביקור הבא שלי, אני מעריך שכולם ישתו באדוויזר מקומי ב- 3$. לתעודות-הסל הבאות מתאם נמוך מאוד ל- (בערך 0.5), סטיות-תקן נמוכות יחסית ודמי ניהול נמוכים. הן מצריכות סבלנות רבה. בינתיים לא מצאתי תעודות-סל ישראליות כאלו. האם אפשר להסיק מכתבת דה-מרקר שהתפרסמה היום שבטח מישהו כבר עובד על זה ?

1. Vanguard Consumer Staples VIPERs שסימולה VDC, מחזיקה ביותר מ – 100 חברות, כאשר כמעט 40% מנכסיה מושקעים בקבוצת Altria, פרוקטור אנד גמבל, וולמארט, פפסיקו וקוקה-קולה. דמי הניהול שלה 0.28%. תעודת הסל עוקבת אחרי מדד MSCI US Investable Consumer Staples.

2. Consumer Staples SPDR שסימולה XLP, פחות מבוזרת ומחזיקה ב – 38 חברות גדולות בלבד. דמי הניהול 0.26%. תעודת הסל כוללת רק חברות הנכללות במדד S&P 500

3. iShares DJ US Consumer Goods שסימולה IYK,בעלת דמי ניהול גבוהים מהשאר (0.48%), מתאם גבוה יותר ל – S&P 500, אך סטיית תקן נמוכה יותר מן השאר. הסיבה לכך היא שתעודת הסל הזו מבוזרת מאוד (150 מניות) ומשקיעה בחברות נוספות, כמו חברות המייצרות מכוניות.

תגובות

3 תגובות על הכתבה תעודות סל של מוצרי צריכה – הסבלנות תשתלם
 1. ציון חיים

  אני מאוד מרוצה מהאתר אולם נוצרה לי בעיה
  אני עוקב אחרי תעודות סל של מניות קטנות
  היום ניסיתי למצוא את הכתבה שקראתי בעבר
  ולא היצלחתי לימצא אבקש לסייע לי בזה

  תודה מראש
  ציון חיים

 2. ליאור ליבמן
 3. ישראל

  12 אוק' 2008 | 15:03
  האם יש ETF על יצרניות מוצרי צריכה ל-LOW CLASS. חברות המייצרות מוצרי שימורים ומזון זול? אני חושב שבתקופה זו הם אטרקטיביות כי הציבור עובר מצריכה של מוצרי יוקרה למוצרי מזון זולים

  אודה גם אם תיצור איתי קשר במייל או בטלפון

  050-5810690

שלח תגובה